Genel 

Televizyonda ses var görüntü yok

Televizyonda ses var görüntü yok ise, Bunun başlıca nedeni televizyonların arkasında aydınlatmayı sağlayan Led Barın arızalanmasıdır.

Lcd ve Led Televizyonlarda Kullanılan smd ledlerinde bir ömrü vardır. Standart bir led için çalışma saati ortalama 50,000 saattir. Televizyonun aydınlık ayarı en sona getirilirse ömrü bir o kadar daha kısalır. Görüntü ayarlarından aydınlık ayarı kısık olarak seçilirse ortalama %20 ömrü uzar..

Bir televizyonda ortalama ekran büyüklüğüne göre led bar sayısı 2 ile 10 adet arasında değişebilir. Bu Ledler seri olarak bağlı olduğu için birisinin çalışmaması tüm ledlerin çalışmamasına neden olmaktadır. Arızalanan ledin değişimi yerine komple değişimi daha sağlıklı olacaktır. çünkü orijinal ledleri zaten ömrünü yitirmiştir muhtemelen. sadece biri değiştirilirse, ekranın bi kısmı daha aydınlık bi kısma daha karanlık olabiliyor. Ayrıca değişmeyen kesim her an tekrar arızalanmaya meyillidir.

Televizyonda ses var görüntü yok
Televizyonda ses var görüntü yok

Televizyonun led barın arızalı olduğun teyit etmek için, Televizyonda ses var iken bir feneri ekrana tutarak görüntünün varlığını teyit edebilirsiniz. Eğer Fener Yardımı İle görüntüyü görebiliyorsanız muhtemelen led bar arızasıdır.

Ayrıca Led barları voltajını besleyen invertör ünitesi ana kart veya panel arızalanması görüntü olmamasına neden olabilmektedir.

Bi çok tv modeline ait tv led bar set olarak satışı yapılmaktadır. Tv Led Bar

Ayrıca b2b bayilik sistemimize üye olarak toptan fiyatına ürün satın alabilirsiniz. b2b alt yapısı sadece esnaflara özeldir b2bmuzikbank

İlgili Ürünler

Leave a Comment