Genel 

Anten Kablosu

Anten Kablosu uydu alıcı cihaz ile çanak anten ucunda bulunan lnb arasında gerekli beslemeyi sağlayan koaksiyel bir kablodur. Uydu beslemesinden çıkan dikey ve yatay voltajların ortalama 60 metreye kadar sorunsuz çalışabilmektedir. Daha yüksek mesafelerden kaçınarak ilerde oluşabilecek sinyal kayıplarının önüne geçilebilir.

Standart Bir kabloda dikkat edilmesi gereken değerler, Folyo katman sayısı. Dış kısımda kabloya örgü şeklinde sayılan şilt sayısı tercihe göre bakır, alüminyum veya tel sayısı 48 64 ve 80 tel olabilmekte. Ayrıca iç kısımda tek damar telin kalınlığı kaliteyi etkileyen önemli bir faktör. buda ortama 1 mm kalınlıkta tel tercih edilmekte.

Anten Kablosu
Anten Kablosu

Anten kablolarının ucuna takılan metal bağlantı aparata F Konektör denmektedir. Başlıca Rg59 Geniş, Rg 59 Dar ve Rg 58 mini dar olmak üzere kablo kalınlığına göre konektör modelleri bulunmaktadır. Ayrıca F Konektör ara aparatı ise iki farklı kabloyu birbirine eklemek için kullanılmaktadır.

Anten kabloları İç damar yolu kaplama. dışa örgü şeklide şilt sarılması, folyo kaplaması ve en son olarak dış örügünün kaplaması olmak üzere farklı makineler kullanılarak üretimi yapılmaktadır. Satışını yaptığımız anten kablolarını kendi bünyemiz altında yerli olarak üretimini yapmaktayız. müşteri isteğine göre farklı kalınlık ve metrajlarda üretimimiz mevcutdur. ayrıca 5000 metre ve üzeri özel siparişler için firma ismini kablo üzerinde yazabiliriz. Ürünlerimizi Uydu Kablo linkinden alabilir veya n11 mağazasındanda satın alabilirsiniz.

Kendi Bünyemiz altında üretilen uydu ve anten kabloları ERK, CABLE ve CLASSEN Marka adı altında satılmaktadır. ürünlerimiz, üretimden sonra test aşamasından geçditden sonra sizlerin isteği doğrultusunda farklı metraj ve uzunlukta satışa sunulmaktadır.

resimde anten kablosuna folyo sarma işlemi yapılamakta.
Görselde üretimin son aşaması olan Dış Plastik kaplaması yapılmaktadır.

İlgili Ürünler

Leave a Comment